ART / Lithographs / Litograph in colors 13834458
*
nr 1383 4458
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Paul Aizpiri (1919-2016), France. Komposition med ridande man. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Subject: 27x21, 5 cm, unframed,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, French artist, born 1919, dead 2016.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday Mars 8 2021
at 19:40:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/3 20:10:10
1
100 kr
6/3 13:42:34
2
150 kr
6/3 19:08:28
3
Vinnande bud
8/3 09:46:13
4
250 kr
8/3 09:46:13
3
300 kr (Robot)
8/3 13:11:45
4
350 kr
8/3 13:11:45
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin (b. 1939), Sweden. "Havet". Signed, num..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
today
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45
*
Paul Aizpiri
Paul Aizpiri, French artist, born 1919, dead 2016.
Läs om budbetjänten
nr 1383 4458
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Paul Aizpiri (1919-2016), France. Komposition med ridande man. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Subject: 27x21, 5 cm, unframed,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, French artist, born 1919, dead 2016.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday Mars 8 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
2/3 20:10:10 | 1 | 100 kr |
6/3 13:42:34 | 2 | 150 kr |
6/3 19:08:28 | 3 | Vinnande bud |
8/3 09:46:13 | 4 | 250 kr |
8/3 09:46:13 | 3 | 300 kr (Robot) |
8/3 13:11:45 | 4 | 350 kr |
8/3 13:11:45 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin (b. 1939), Sweden. "Havet". Signed, num..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
today
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45